Bruslení na zamrzlém jezeře - nejdelší bruslařská dráha na světě!

Kombinace atraktivního lyžování na Lipně i v blízkém Rakousku s bruslením na zamrzlé hladině Lipna. Toto jedinečné a magické spojení můžete zažít pouze na Lipně, a proto je zimní dovolená na Lipně stále populárnější a každoročně přiláká desetitisíce nadšených fandů lyžování a bruslení.

 

Díky mrazivému klimatu u Lipna se v případě příznivého počasí na přelomu prosince a ledna přemění hladina Lipna v ledovou magistrálu se dvěma upravovanými bruslařskými okruhy v celkové délce přes 20 km.

 

Když led na zamrzlém Lipně dosáhne bezpečné tloušťky vyjedou na něj speciální stroje s kartáči a pluhy, aby na zamrzlém Lipně vytvořily značené bruslařské dráhy. S ohledem na počasí jsou upravovány téměř denně, a tak je možné na zamrzlém Lipně v případě příznivého počasí bruslit až do začátku března.

 

Vstup na bruslařské dráhy je zdarma a na vlastní nebezpečí. Proto doporučujeme sledovat informace o stavu bruslařské dráhy a přečíst si "desatero bezpečného bruslení na zamrzlém Lipně", které se nachází u nástupůních míst na dráhu.

 

Bruslařská dráha  Frymburk – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou

Po oficielním přeměření ze dne 3.2.2009 je se svoji délkou 10.923 metrů zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejdelší upravovaná bruslařská dráha na přírodním ledě ve světě, se svými okruhy dává příležitost k bruslení až na 15 km.

 

V půjčovnách bruslí u nástupních míst na bruslařskou dráhu ve Frymburku a Lipně nad Vltavou je možné si vypůjčit nebo nechat nabrousit brusle, popřípadě vyzkoušet velmi atraktivní ledoběžky či pásová kola K-trak.

 

Na ledě ve Frymburku se na speciálně upraveném dětském kluzišti koná v únoru populární dětský karneval a večerní bruslení s lampiony a čelovkami.

 

Bruslařská dráha  Černá v Pošumaví – Jenišov – Horní Planá

Méně známá, ale také krásná bruslařská dráha v délce téměř 10 km je upravována na Hornoplánsku. V závislosti na klimatických podmínkách může být propojena i s bruslařskou dráhou do Frymburku.

 

V Černé v Pošumaví je též možnost zapůjčení bruslí.

 

Specialitou bruslařské dráhy u Horní Plané je každoroční mezinárodní závod v metané (curling) a také dětský karneval na ledě.